Odkaz na minulé vydání: Prosinec 2000 Prosinec 2001 Březen 2002


NĚMČICKÝ ZPRAVODAJ

vydává obecní úřad

Červenec 2002 / č.15*III. Sjezd rodáků obce Němčice

V sobotu 10. srpna se koná třetí sjezd rodáků obce. Zastupitelé připravují program a písemně pozvali občany, kteří se v Němčicích narodili, ale nyní již žijí jinde. Pokud si vzpomenete na někoho, koho opoměli, neváhejte a příjďte na obecní úřad s kontaktem na dotyčnou osobu. Vedení obce chce zároveň požádat obyvatele, aby si před oslavou uklidili před svými domy a aby se podíleli na úpravě veřejných prostranství. spolupracovat by dále měli členové místního fotbalového oddílu a mysliveckého sdružení.
Vzhledem k tomu, že v prostorách obecního úřadu by se měla konat výstava o historii a současnosti obce, mohou obyvatelé přinášet fotografie a další věci, které se týkají dění v Němčicích. Vítány jsou také ruční výrobky, které by občané chtěli ukázat svým sousedům a návštěvníkům sjezdu. Zmíněné věci, v maximálním počtu tří kusů, mohou zájemci na obecní úřad nosit od 15. července.
Všichni obyvatelé jsou srdečně vítáni !!!

PROGRAM SJEZDU
 • 13.00 - 14.30 slavnostní přivítání účastníků sjezdu spojené s položením kytice u pomníku padlých
 • 15.00 - 16.00 výstava v prostorách obecního úřadu, sportovní utkání na fotbalovém hřišti
 • 16.00 - 18.00 koncert Polabanky
 • 20.00 - ?? ?? pouťová taneční zábava


  Z obecního úřadu

  *Fotbalové kabiny

  Oprava kabin na fotbalovém hřišti vyšla celkem na 240 tisíc korun. Vedení obce nechalo vybudovat novou zadní zeď, protože původní hrozila spadnutím. Do rekonstrukce dále patřily podlahy, nové vodovodní rozvody a sprchy, nová elektrická instalace, přestavba sociálního zázemí pro hráče i veřejnost. V současnosti zbývá dokončit stropy a venkovní fasádu, s níž by se mělo začít ještě tento měsíc. Foto ZDE

  *Sportoviště

  Během prvního prázdninového měsíce by mělo také dojít k oplocení víceúčelové sportovní plochy, která se nachází v sousedství fotbalového hřiště.

  *Kanalizace a vodovod

  Starosta Milan Vacek se zůčastnil schůzky, která se týkala výstavby kanalizace a vodovodu v Němčicích. Splaškovou kanalizaci by chtělo vedení obce udělat ve spolupráci s Jestřabí Lhotou, vodovod pak s Býchorami a případně Ohařemi. Letos by mělo dojít k přípravě dokumentů pro obě finančně náročné akce. Podle starosty by bylo nejvýhodnější udělat obě najednou, aby se ušetřilo za výkopové práce.

  *Nádoba na plasty

  V létě každoročně narůstá množství odpadu v nádobě na plast. Žádáme proto obyvatele, aby šetřili místem tak, že lahve důkladně zmačkají. Pokud je kontejner plný, neměli by odpad nechávat položený vedle, ale počkat na vyprázdnění nádoby.

  *Nepitná voda

  Voda, pro níž si obyvatelé chodili ke kohoutku za zastávku, je kvůli nadměrnému množství železa NEPITNÁ.

  *Volby

  Voleb do poslanecké sněmovny, které se konaly 14. a 15. června, se zůčastnilo 137 obyvatel z celkového počtu 223 voličů. K volebním urnám tedy přišlo s platným hlasovacím lístkem 61,43 % občanů.
  Pořadí stran

 • 1. Česká strana sociálně demokratická 53 hlasů 38,68 %
 • 2. Komunistická strana Čech a Moravy 31 hlasů 22,63 %
 • 3. Občanská demokratická strana 26 hlasů 18,98 %
 • 4. Koalice KDU-ČSL, US-DEU 14 hlasů 10,22 %
 • 5. Sdružení nezávislých 4 hlasy 2,92 %
  ostatní strany dostaly dva a méně hlasů

  *Volby do obecních zastupitelstev

  Kromě voleb do Senátu čekají obyvatelé České republiky také komunální volby, které se konají 11. listopadu. V Němčicích v současnosti působí devítičlenné zastupitelstvo, ale na podzim dojde zřejmě ke snížení tohoto počtu. Zastupitelstvo může mít nejméně pět členů. Starosta se v této souvislosti obrací na obyvatele, kteří mohou navrhnout, koho by rádi viděli v zastupitelstvu v nadcházejícím volebním období. Zájemci o tuto činnost jsou vítáni.


  Sport

  *Fotbal

  Fotbalisté Sokola Němčice obsadili ve čtvrté třídě jen páté místo se ziskem šestadvaceti bodů, skóre činí 41:44. Ze skupiny postupují do třetí třídy Radovesnice II.


  Celkové pořadí
   1. Radovesnice II
   2. Volárna
   3. Bělušice
   4. Býchory B
   5. Němčice
   6. Ohaře
   7. Žíželice
   8. Tři Dvory B
   9. Hradišťko I
   10. Ovčáry  Tabulka střelců
    Pavel Paleček ml.  11 branek    Petr Švanda  3 branky 
    Petr Miškovský 6 branek   Luboš Hála 2 branky
    Lukáš Líska 3 branky   Josef Karásek 1 branka
    Petr Beneš   3 branky   Luděk Mládek   1 branka
    Miroslav Skokan   3 branky   Roman Zelený   1 branka
    Zdeněk Jirkovský   3 branky   Milan Vacek   1 branka  Společenská rubrika

  Noví občánciOdstěhovali seZemřeli
  Jakub Čižinský Marie Černá
  Vlastimil Burian Anna Dostálová
    Jana Čižinská
    Marie Dostálová
    Stanislava Krojidlová