Jak nás můžete kontaktovat:

nejlépe e-mailem:
hasici@ou-nemcice.cz

Náš obnovený sbor dobrovolných hasičů v Němčicích se hlásí ke stoleté tradici, kterou tvořili naši předkové několik generací.
Pod záštitou obecního úřadu jsme založili dva sportovní týmy dobrovolných hasičů, které chtějí naší obec reprezentovat po různých soutěžích. Za tímto účelem došlo k dohodě s okolními sbory dobrovolných hasičů a byla založena takzvaná "Polabská liga" ke které se přihlásily SDH z Němčic, Býchor, Ovčár, Třech Dvorů a ze Lžovic. Pro celkového vítěze bude připraven putovní pohár. Trénujeme od jara do podzimu každou středu na fotbalovém hřišti od 17:00 hodin. JESTLI CHCEŠ MŮŽEŠ PŘIJÍT MEZI NÁS

TŘI DVORY 12.6.2010

Odjeli jsme na druhé letošní závody do Třech Dvorů. Po příjezdu k třídvorskému rybníku jsme se všichni usadili pod stromy do chládku, protože bylo velice horko.
Při nástupu nás pozdravila paní starostka a zahájila druhé závody polabské ligy.Velitelé vylosovali startovní pořadí. A mohlo se začít závodit. Milan Dostál získal pro muže trojku a Jarča Kulifajová dvojku pro holky. První šly na řadu děti, poté ženy a na závěr muži. Ženský útok proběhl s menším zádrhelem, kdy nebyl nabrán dostatek vody v čase 50.36 vteřin. Muži první útok dokončili bez chybičky s časem 37.59 vteřin.
Mezi útoky byl čas, tak jsme si všichni splnili i nepovinnou štafetu. Muži zaběhli čas 47.93 vteřin a ženy 57.71 vteřin.
Přišlo na řadu druhé kolo, kde proběhla u žen výměna u savic a v béčkových hadicích u mužů. Holky se zlepšily a zvládly ho v čase 45.47 vteřin. Kluci nechtěli zůstat pozadu tak měli čas 33.54 vteřin.

Vyhodnocení

Němčické ženy skončily útoky na velmi pěkném druhém a štafetu na čtvrtém místě.
Muži dopadli lépe. Jak v útoku, tak ve štafetě získali vítězství.

LŽOVICE 15.5.2010

První letošní závody jsou tady. Po příjezdu do Lžovic, jsme si šli projít trať. Byli jsme nemile překvapeni. Mašina s kádí stála z kopce, rozdělovač a útok se běžel přes cestu a dále pak po velice nerovném terénu. Tady zde pro nás bylo nejdůležitější, abychom nepřišli k úrazu.
Velitelka Jarča vytáhla pro ženy starovní číslo jedna. Nic, moc na neznámý terén. Šlo se na start prvního útoku. Z důvodu přivřeného rozdělovače byl dosažený čas 56,08 vteřin. Přesto holky obsadily po prvním kole první místo. Ve druhém kole útočily bezchybně s časem 42,02 vteřin.
Mužům se první útok povedl na jedničku s časem 33,42 vteřin. Ve druhém kole se trošku zhoršili na 34,51 vteřin.
Následovala všestranná štafeta, která se zdařila oběma týmům.

Vyhodnocení:

Němčice muži požární útok - 1. místo z devíti týmů
Němčice ženy požární útok - 2. místo z pěti týmů
Němčice muži štafeta - 1. místo
Němčice ženy štafeta - 3. místo

V klubovně následovala oslava našeho úspěchu.

HASIČSKÁ SEZÓNA 2010

Na začátku letošního roku nechal obecní úřad opravit hasičskou stříkačku v Břehách na Pardubicku. Oprava přišla asi na 30000,- kč

Ovčáry 26.9.2009

ZÁVODY V OVČÁRECH

Na tyto závody jsme vyrazily v silném obsazení třech týmů. Dva ženské A,B a mužský. Dosažený čas Němčice ženy "A" byl i s malým zádrhelem u vody 32,04 sec. Ve druhém kole nastal malý problém u vody. Útok skončil v čase 45 sec. V prvním kole holky z "Béčka" měly smůlu. Nastala chybička u vady. Strojník šel na pomoc k savici a v tu chvíli jim klekla mašina. Bohužel útok pro ně skončil. Ve druhém kole Katku vystřídal Tomáš. Čas naměřený rozhodčím byl 64 vteřin. Chlapi v prvním kole dosáhli perfektního čas 27 vteřin. Tento čas ve druhém kole ještě vylepšili a obnovili si tak svůj osobní rekord na 25 vteřin.
Po dalších soutěžích následovala přestávka na které se kapitáni dohodli na závodech v "Polabské lize".
Po setmění nastalo malé překvapení přihlížejících diváků. Holky se převlékly za Sněhurku a sedm trpaslíků. Kdo jiný mohl být báječná Sněhurka než náš strojník Milánek. S písní "Hej hou, hej hou trpaslíci jdou" se šlo společně s menšími trpaslíčaty Leničkou, Moničkou, Anetkou,a Laděnkou do požárního útoku. Kluci byli převlečeni za perfektní dědové.
Po karnevalovém vyřádění byly vyhlášeny výsledky.
Němčice ženy "B" - 6. místo
Němčice ženy "A" - 1. místo s časem 32,04 sec
Němčice muži - 1. místo s časem 25 sec
Dojetím jsme plakaly. Byl to náš první veliký úspěch a perfektně ukončená sezóna 2009.

Konárovice 19.9.2009

OKRESNÍ HASIČSKÉ ZÁVODY

Na tyto závody jsme vyrazily bez mužů, porovnat sílu našeho útoku v okresním měřítku mezi již zkušené požární družstva. Opět se jelo na dvě kola. Pauzu mezi startem mužů a žen vyplnili malý hasiči z Plaňan. Musíme smeknout klobouk před jejich malým uměním.
Konečně jsme přišly na start. Vše probíhalo tak jak máme nacvičeno. Až na malý zádrhel, ale to by nebyly závody závodem, kdyby všichni měli všechno dokonalé. Katka v zápalu boje se nemohla trefit se savici na to správné místo, ale přesto jsme dosáhly dobrého času 47 sekund. Ve druhém kole proběhlo vše skvěle a my čas ještě trochu vylepšily. Měly jsme 38,74 sekund. A tento dosažený čas nás vyhoupl na stupně vítězů. Obsadily jsme třetí místo a pyšně vezly domů pohár. Holky máme navíc !!

Tři Dvory 12.9.2009

TŘI DVORY

Na Hasičských závodech ve Třech Dvorech na nás čekal požární útok a tři štafety: všestranná, dovednostní - trakař, zlomenina s nosítky, kbelík a kelímek, klobása, nafukování balónků do prasknutí a poté štafeta pivní. Tentokrát z našich týmů byli na řadě nejprve muži. Jejich čas požárního útoku byl 51 sec. Vypít 0,5 l piva na ex zvládli za 47 sec.
Ženy zaútočily v čase 51 sec. Nastoupily na štafety kde si také vedly velice dobře. Trošku to zaskřípalo u klobásy kde Světlana po běhu nemohla nabrat dech a tak ji bleskově zaskočila Jarča. Od toho jsme přeci TÝM. Balónky měly na starost Lenka s Romčou - skvělý výkon. Třetinku piva na ex jsme zvládly za 42 sec. Za tento výkon si holky přivezly soudek piva.

RADOVESNICE II

První závody pro náš ženský tým v cizím prostředí byly Závody v Radovesnicích II. Zde nám pořadatelé do cesty požárního útoku postavili 60 cm lavičku, která se hned po startu musela přeskočit. To naše holky, ale nezastavilo a v zápětí se stříkalo do terčů. Vše šlo tak hladce, že Romča v afektu a překvapená rychlostí zásahu terče chtěla pomoci druhému rozvinutému proudu a zamířila na jejich terč. Tato chyba se stala pro holky osudnou a bohužel k lítosti jejich fanoušků byly diskvalifikovány. Jak se říká chybami se člověk učí. Děvčata to ale nevzdala a v druhém útoku již vše proběhlo dle pravidel a to v čase 64 vteřin. Tento tým skončil z 11 ženských týmů na sedmém místě.
Ani mužskému týmu se nepodařilo projít závodem bez komplikací. V prvním kole, kde měli v cestě požárního útoku okno 60x60 cm byli také diskvalifikováni. Druhé kolo již bylo vydařenější, kde dosáhli času 60,05 sec. Toto stačilo na konečné umístění na devátém místě z 18ti zúčastněných mužských týmů.
Dále se závodu zúčastnila ještě 4 dětská mužstva.

Němčice 8.8.2009

O POHÁR STAROSTY OBCE

Starosta Milan Vacek společně s dobrovolnými hasiči uskutečnili hasičské závody o pohár starosty obce Němčic. Za podpory Ivany Horáčkové se dal v červenci 2009 dohromady hasičský tým žen, která tato akce zaujala a šla do toho společně s týmem mužů. Ti již několik závodů absolvovali pod vedením Mirka Horáčka.
Hasičské závody se uskutečnily za velmi pěkného počasí na místním fotbalovém hřišti. Na závody přijely hasičské týmy z okolních vesnic. Celkem se účastnilo devět týmů z toho dva ženské a sedm mužských. Starosta Milan Vacek zahájil sportovní odpoledne a popřál všem závodníkům hodně sportovního zdaru. Ke konci závodů vyhlásil výsledky a rozdal poháry. Poté poděkoval všem přítomným, jak hasičům tak všem návštěvníkům závodů za pěkné sportovní odpoledne a vynikající fandění. Po sportovním dni byla na večer připravena taneční zábava na které k tanci a poslechu hrála skupina "Domino". Ženský útok si zde našel hymnu "Sladké mámení".

Tým žen pod vedením kapitánky Jarči Kulifajové dosáhl čas v požárním útoku 58 vteřin. Tento první dosažený čas tohoto týmu se stal odrazovým můstkem do dalších soutěží. Na tomto klání obsadily druhé místo a tím také stříbrný pohár od starosty obce.
Muži vedl do útoku kapitán a strojník Milan Dostál. Tento tým rovněž skončil na pěkném druhém místě s časem útoku 39 vteřin. V této kategorii se bohužel stříbrný pohár neuděloval.